sexy pron 210-260 400-201 400-101 210-065 300-135 300-208 300-320 300-320 300-115 300-070 300-320 210-060 070-461 dumps 300-135 pron 210-065 dumps 200-125 400 Bad Request
400 Bad Request
Please forward this error screen to 109.203.124.146's WebMaster.

Your browser sent a request that this server could not understand:

  • (none)/gshb6.txt (port 80)

Fruits and Vegetables

  • KES25.00

    Sukuma Wiki


    Price per Bunch

  • KES2,400.00

    FRUIT BASKET (LARGE)


    10 apples, 10 oranges, 2 Grapes OR  1 Grape and 3 Kiwi,  4pcs mango OR 1 sweet melon,  1 medium watermelon (3kg) OR 1 Large Pineapple, 5 medium pawpaw, 3 large avacados, 12pcs bananas

  • KES1,800.00

    FRUIT BASKET (SMALL)


    6 apples, 6 oranges, 3 large avacados, 1 Red Grapes or 3 Kiwi, 4pcs mangoes/ 1 sweet melon,  Medium watermelon 3kg or 1 Large Pineapple, 3 medium pawpaws, 12pcs bananas

  • KES1,350.00

    MIXED FRUIT & VEG PACK (SMALL)


    0.5kg peas OR 0.5kg fresh beans,  1kg onions, 2kg tomatoes, 2kg potatoes, 1kg carrots, 3 pc cougette, 0.5kg hoho, 6 pcs bananas, 2 greens, 5 large dhania, 3 apples, 3 oranges

  • KES3,000.00

    MIXED FRUIT & VEG PACK (LARGE)


    1pc cauliflower and 2pcs brocolli, 2kg onions, 2kg tomatoes, 5kg potatoes, 2kg carrots, 4 pcs cougette, 1kg hoho, 8 pcs bananas, 4 greens (Any), 1 cabbage, 5 large dhania, 4 pcs nduma, 4pcs nguacii, 4pcs pawpaw (Approx 1kg), 5 apples, 5 oranges, medium size watermelon (3kg) OR 1 Large Pineapple

  • KES50.00

    Capsicum Yellow


    Price per Piece

  • KES120.00

    Turia (Ridge Gourd)


    Price per Kg

  • KES120.00

    Dudhi (Bottle Gourd)


    Price per Kg

  • KES250.00

    Sweet Corn


    Price for 3 pieces

  • KES50.00

    Drumsticks (Moringa Tree)


    Price per Kg

  • KES120.00

    Brinjal


    Price per Kg

  • KES10.00

    Spinach (Baby spinach/ Palika)


    Price per Bunch

  • KES10.00

    Mithi


    Price per Bunch

  • KES70.00

    Cabbage (Red)


    Price per Piece

  • KES25.00

    Lettuce (Oak leaf)


    Price for Each

  • KES30.00

    Radish (White)


    Price per Piece

  • KES150.00

    Onions (White)


    Price per Kg

  • KES100.00

    Tomatoes


    Price per Kg (10 medium tomatoes approx 1kg)

  • KES150.00

    Sweet Potatoes


    Price per Packet of 4/5

  • KES100.00

    Snow Peas


    Price per Pack

  • KES250.00

    Peas Unshelled


    Price per Kg

  • KES500.00

    Peas Shelled


    Price per Kg

  • KES130.00

    Onions (Red)


    Price per Kg (Approx 15 regular onions = 1kg)

  • KES150.00

    Pumpkin


    Price per Piece

  • KES100.00

    Potatoes


    Price per Kg

  • KES250.00

    Mushroom (oyster)


    (Available on Request)

  • KES150.00

    Okra/Lady finger


    Price per Kg

  • KES15.00

    Leeks


    Price per Piece

  • KES100.00

    French beans


    Price per Kg

  • KES120.00

    Eggplant


    Price per Kg

  • KES120.00

    Cucumbers


    Price per Kg

  • KES120.00

    Courgette


    Price per Kg

  • KES50.00

    Capsicum Red


    Price per Piece

  • KES50.00

    Chillie


    Price per 1/4 Kg Bag

  • KES150.00

    Celery


    Price per Large Bunch

  • KES150.00

    Cauliflower (Large Approx 1kg piece)


    Price per Piece (Large)

  • KES80.00

    Carrots


    Price per Kg

  • KES250.00

    Mushroom (Button)


    Price per Punnet

  • KES70.00

    Butternut


    Price per Piece

  • KES150.00

    Broccoli


    1kg = Approx 3 pieces

  • KES20.00

    Beetroot


    Price per Piece

  • KES100.00

    Baby Potatoes


    Price per Kg

  • KES150.00

    Arrow root


    Price per Kg

  • KES150.00

    Capsicum Green (Hoho)


    Price per Kg (Approx 10 regular pieces = 1kg)

  • KES30.00 KES25.00

    Terere/ Mchicha


    Price per Kg

  • KES100.00

    Pakchoi


    Price per Kg

  • KES30.00 KES25.00

    Kanzira/ Soro


    Price per Bunch

  • KES60.00

    Lettuce (Iceberg)


    Price for Each

  • KES100.00

    Chinese Cabbage


    Price per Piece

  • KES25.00

    Managu


    Price per Bunch

  • KES30.00 KES25.00

    Spinach


    Price per Bunch

  • KES80.00

    Cabbage


    Price for Each

Cereals and Flour

  • KES350.00

    Butterbeans/ Lima Beans (White)


    Price per Kg

  • KES160.00

    Mwitemania (Pinto Beans)


    Price per Kg

  • KES220.00

    Mbaazi (Pigeon Peas)


    Price per Kg

  • KES320.00

    Butterbeans/ Lima beans (Black/ Purple)


    Price per Kg

  • KES190.00

    Wairimu (Red Beans)


    Price per Kg

  • KES280.00

    Kamande (Lentils/ Ndengu Kamande)


    Price per Kg

  • KES190.00

    Yellow Beans


    Price per Kg

  • KES170.00

    Rosecocoa


    Price per Kg

  • KES180.00

    Rice (Pakistan Basmati)


    Price per Kg

  • KES220.00

    Njugu (Groundnuts)


    Price per Kg

  • KES200.00

    Ndengu (Green Grams)


    Price per Kg

  • KES170.00

    Kunde (Cowpea/ Throroko)


    Price per Kg

  • KES260.00

    Njahi (Black Beans)


Herbs and Spices

  • KES30.00

    Rosemary


    Price per Bunch

  • KES30.00

    Parsley


    Price per Bunch

  • KES30.00

    Mint


    Price per Bunch

  • KES10.00

    Coriander (Dhania)


    Price per Bunch

  • KES30.00

    Basil


    Price per Bunch

  • KES100.00

    Garlic (local)


    Price per 1/4 Kg Bag

  • KES50.00

    Ginger


    Price per Piece (Large)

  • KES30.00

    Garlic (Imported)


    Price per piece

  • KES50.00

    Tumeric


    Price per Piece (Large)

General Groceries